שותפים בתרומה

תרומה לנחשון

מרכז נחשון ממומן כיום ע"י משרד הביטחון ואוניברסיטת תל אביב.  משרד החינוך אחראי על מימון העלויות של פעילות כיתות נחשון (יום נחשון השבועי ותוספת שעות המחנך), והורי התלמידים משלמים עבור הסיורים ופעילויות החוץ של התלמידים (כלומר, התקציב הכולל המושקע בתכנית הינו בסדר גודל יותר מתקציב מרכז נחשון עצמו).

התקציב הנוכחי של מרכז נחשון לא מאפשר עמידה ביעדים הבאים:

  1. הגדלת מספר הכיתות המשתתפות בתכנית פי 3, תוך שלוש שנים. הגדלה זו דורשת הגדלה של מספר מלווי נחשון וכמות שעות הליווי לפי 3 מאשר כיום.
  2. הגדלת הסיוע לכיתות נחשון בבתי הספר בפריפריה. בתי ספר אלה זקוקים לכ50% יותר שעות ליווי מאשר בתי ספר מבוססים.
  3. הגדלת הפריסה של כיתות נחשון ליישובים נוספים, אזורים נוספים בארץ ומגזרים נוספים. מכך ייגזרו הכשרת מלווים נוספים, פתיחת השתלמויות מחנכים נוספות והגדלת עלויות הנסיעה של המלווים.
  4. הגברת העבודה המשותפת של כיתות נחשון עם שותפי תוכן. זו תדרוש השקעה מוגברת בפיתוח שותפויות תוכן, וייתכן שתדרוש מימון לחלק מהפעילויות ע"י מרכז נחשון.
  5. העמקת הליווי הניתן למחנכים הקיימים. גם כיום, בשל מחסור באמצעים, לא מתאפשר ליווי מספיק לכל המחנכים הקיימים.

 

כדי לעמוד ביעדים אלה, עלינו להגדיל את התקציב השנתי של מרכז נחשון במידה משמעותית. לפיכך אנחנו מחפשים שותפים נוספים, הרוצים לתרום לתכנית חינוכית ייחודית ומובילה, בעלת פרישה ארצית וחשיבות לאומית, עם יכולת השפעה על כלל מערכת החינוך העל-יסודית.

אם אתה מעוניין להיות שותף בשינוי פני החברה הישראלית, בהגדלת המקום של העשייה המדעית והטכנולוגית של הנוער ובעיצוב מנהיגות העתיד של מדינת ישראל, נשמח להיפגש ולהציג לך את התכנית בפירוט, ואת הדרכים בהן תוכל להיות שותף משמעותי.

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>