שותפי תוכן

שותפי תוכן של נחשון

כחלק מרכזי בלימודיהם, עוסקים תלמידי נחשון בנושאים מדעיים וטכנולוגיים. במהלך השנה התלמידים נחשפים, הן בכיתה והן בסיורים לימודיים, לעקרונות המדע ולשימושים של המדע בתחומים שונים ומגוונים. מרכז נחשון מעודד קיום פעילויות משותפות עם שותפי תוכן – חברות וארגונים אשר טכנולוגיה ומדעים נמצאים במרכז עשייתם. שותפי תוכן קיימים של נחשון כוללים, בין השאר, את SpaceIL, פרויקט "תלפיות", מחלקות טכנולוגיות בבתי חולים ברחבי הארץ, עמותת מילבת והמרכז למחקר גרעיני.  

פעילות בשותפות תוכן של כיתות נחשון תכלול בדרך כלל עיסוק מקדים של הכיתה בתחומים המדעיים הרלוונטיים, ביקור אצל שותף התוכן (ובו סקירה של פעילות החברה, בדגש על המדע שמאחורי הטכנולוגיה) ולעתים פעילות המשך ע"י הכיתה. תוכן הפעילות תתואם בין מחנך הכיתה והתלמידים לבין נציג שותף התוכן. דוגמאות לפעילות בשותפות תוכן:

  1. הנחיית פרויקט חקר של התלמידים (בקבוצות קטנות או את כל הכיתה).
  2. ניתוח משמעותי של אתגר הקשור לתחום ע"י התלמידים והצגה בפני בכירים בחברה.
  3. פאנל שאלות ותשובות עם נציגים מהחברה אחרי למידה של התלמידים את תחום העיסוק.
  4. הכנת משפט ציבורי בנושא קשור (מבוסס על חקר) והצגתו בבי"ס בפני הורים/תלמידים (הנחייה של עובדי החברה בעבודה לקראתו).

מה אנחנו מחפשים?

חברות וארגונים טכנולוגיים ומדעיים המחפשים מעורבות חברתית ותרומה משמעותית לקהילה, המבינים את מרכזיותו של החינוך המדעי להצלחתה של מדינת ישראל ואשר מחפשים פעילות ובה מגע ישיר עם נוער איכותי וסקרן, הם שותפי תוכן טבעיים של תכנית נחשון.

אם אתה מעוניין להיות שותף בשינוי פני החברה הישראלית, בהגדלת המקום של העשייה המדעית והטכנולוגית של הנוער ובעיצוב מנהיגות העתיד של מדינת ישראל, נשמח אם תצטרף לשותפי התוכן הקיימים של תוכנית נחשון!

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>